Kupite kartu

Nedelja inovacija 2019

Kako inovacije doprinose razvoju ekonomije i društva

20 - 24 maj 2019
Beograd

Program događaja

Dan 1
13:00 - 16:00

Pre-event Sesija - "Blockchain workshop for enterprises" (samo za AFA članove i partnere)

• Marco Calicchia, MaZee, Osnivač i CEO
• Nick Todorov, LimeChain, suosnivač i CEO
• Velislav Ivanov, LimeChain, direktor operacija
• Milan Ilić, MVP Workshop, Head of Growth
• Stefan Ignjatović, MVP Workshop, Growth Marketing Specialist


18:00 - 20:00

Svečano otvaranje - Popodnevna sesija i koktel dobrodošlice

Domaćin: Nj.E. Jan Lundin, Rezidencija Švedske Ambasade

Govornici:
Ivan Rakonjac, direktor Fonda za inovacionu delatnost
Simona Jaćimović, studentkinja Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu

Dan 2

Konferencija: "Kako inovacije doprinose razvoju ekonomije i društva"

Hotel Hyatt Regency, Beograd

09:00 - 10:00

ZAGREVANJE

• Članice programskog odbora AFA Nedelje inovacija, Ivana Jovičić, Blockchain developer i Jelisaveta Lazarević, asistent i doktorantkinja na FEFA i AFA Project Leader
• Habib Lešević, J2C, edukator razvoja liderskih sposobnosti
• Stjuart Kolhagen, the Science Nomad, direktor "Science and Learning at Science Centre Solutions", "Kako razviti kapacitet za inoviranje"

10:00 - 10:10

Uvodna sesija - Kako stvoriti nacionalni okvir za jačanje inovativnih ekosistema i ekonomije uticaja?

• Nenad Popović, Ministar bez portfelja za inovacije i tehnološki razvoj

10:10 - 10:20

Uvodni govor: Nj.E. Jan Lundin, ambasador Švedske u Beogradu, “Švedska, jedna od najinovativnijih evropskih zemalja sa visokim Good Country Index”

10:20 - 11:20

Panel sesija 1 - Iskustva zemalja lidera u inovacijama

• Nj.E. Kurt Doneli, zamenik šefa misije, Ambasada SAD u Srbiji
• Nj.E. Pertti Ikonen, ambasador Finske u Beogradu
• Nj.E. Alona Fišer Kam, ambasadorka Izraela u Srbiji
• Nj.E. Rut Stjuart, ambasadorka Australije u Beogradu
• Nj.E. Philippe Gérald Guex, ambasador Švajcarske u Beogradu

Moderator: Nj.E. Kati Čaba, ambasadorka Kanade u Beogradu

11:20 - 11:30

Pauza

11:30 - 12:30

Panel sesija 2 - Kako izgraditi inovacioni ekosistem u Srbiji?

• Vesna Crnojević Bengin, suosnivač Biosens instituta
• Ivan Bjelajac, CEO MVP Workshop
• Klod Kolaro, VP and GM, Comtrade System Integration International
• Vladimir Trkulja, UNICEF Venture fellow
• Sandra Rodić, USAID Projekat saradnje za ekonomski razvoj, Direktor tima za pristup izvorima finansiranja

Moderatorka: Jelena Galić, predsednica IO, AIK Bank

12:30 - 14:00

Topics and Speakers

12:30 - 13:00 "Innovation through business model", Branislav Vujović, President of New Frontier Group
13:00 - 13:20 Nikolaos Dimitriadis, CEO, Trizma Neuro, "How to Apply Neuroscience in Business"
13:20 - 13:40 Inbal Polak, Co-founder & CIO of NEOME Women Investing Club / Transformative Power of Human Capital: Alternative and Innovative Investments
13:40 - 14:00 Cesar Sanchez Lopez, AirBus Vice President Southern Europe, Caucasus & Israel

14:00 - 14:45

Ručak i vreme za networking

14:45 - 17:40

The Most Innovative Industry Leaders

Prezentacija knjige
• Goran Skrobonja, knjiga Leonardo da Vinci, Laguna
Inovacije u agro sektoru
• Ivana Gađanski, naučni saradnik, BioSense Institut
Inovacije u zdravstvenoj i farmaceutskoj industriji
• Staša Stanković, doktorantkinja u oblasti genomske medicine, Kembridž
• Dr Ana Krivokuća, naučni saradnik, Institut za Onkologiju i Radiologiju
Inovacije u istraživačkoj oblasti
• Jovana Nikolić, Mbrain Train
Inovacije u ekologiji
• Jelena Smiljanić, direktor proizvodnje, Esensa
Inovacije u elektroenergetskom sektoru
• Marko Bezbradica, stručni saradnik za upravljanje međunarodnim i regulatornim portfoliom Elektromreža Srbije, CROSSBOW projekat
Inovacije u finansijskom sektoru
• Ivana Jovičić, Blockchain Developer, Blinking
• Milica Lazarević, Software Developer, Blinking
Inovacije u arhitekturi
• Vladimir Bojović & Sara Vasić, Junior Architects YOUTH by Arhi.pro
Inovacije u obrazovanju
• Siniša Dagary, CEO, Sacret life
Inovacije u retail industriji
• Biljana Ždrale, suosnivač, Boostowski
Inovacije u kreativnoj industriji
• Aleksej Vasić, suosnivač i fotograf, Lumina Images
Inovacije u telekomunikacijama
• Branka Pudrlja Durbaba, Glavni direktor za tržište, Vip mobile
Inovacije u gaming industriji
• Miloš Paunović, CSR Specialist, Nordeus
Inovacije u IKT-u
• Jelena Ječmenić, Alliances and Channel Manager, Comtrade System integration international for Slovenia, Austria and UAE
• Marija Mitrović Dankulov, rukovodilac Inovacionog centra, Institut za fiziku u Beogradu
• Vukašin Vukoja, CEO i suosnivač, Tenderly
• Nikola Mađarević, direktor Blockchain R&D tima, 2Key.network
• Nada Begenišić, Senior Technology Consultant, AIGO

POSLEPODNEVNA SESIJA u saradnji sa CEO Alijansom za rodnu ravnopravnost

17:45 - 17:50

Članica AFA Izvršnog odbora, Svetlana Tešić, Uvod

17:50 - 17:55

Pobednice takmičenja Hack#Teen "More girls in STEM", onlajn platforma - Pitagora Escape Room

18:00 - 19:00

PANEL SESIJA: “Technology Welcomes Girls”

• Stefan Salom, suosnivač Infostuda
• Jasna Janus, Program menadžer, Microsoft Development Center
• Nebojša Bjelotomić, CEO Saga
• Nataša Sekulić, Country Leader, IBM

Moderator: Nebojša Đurđević, CEO Inicijativa Digitalna Srbija

19:00 - 19:10

Obraćanje

Nj.E. Jan Lundin, ambasador Švedske u Srbiji
Hilde Van Criekinge, direktor za korporativne komunikacije kompanije IKEA za Jugoistočnu Evropu

19:10

POTPISIVANJE POVELJE I FOTOGRAFISANJE

Dan 3

Pop Up stejdž - Masterclass: "Transformativne liderske veštine za startapove"

Masterclass:
Habib Lešević, J2C, Leadership Development & Executive Coach

Workshop:
Lubna Dajani, Founder of Allternet Ltd, Digital Transformation, Design, Strategy and Growth/ "How Collaboration facilitates innovation"

Dan 4

Specijalni događaj - ReCap konferencija (u saradnji sa Impact Hubom)

10:00 - 11:30

Tinejdž stejdž @Klub - Dom omladine Beograda

• Predstavljanje mladih talenata u saradnji sa Brainz TV

11:30 - 16:30

Paneli, Fireside Chats @Amerikana - Dom omladine Beograda

16:30 - 18:00

Mikseri, potpomognuto umrežavanje i Open House @Impact Hub Beograd

18:00

Pitch sesija iza zatvorenih vrata za startapove

Dan 5
17:00 - 18:00

OBRAZOVANJE ZA BUDUĆNOST/ Učenje tokom čitavog života - Oblikovanje tržišta rada za budućnost

SPK Privrednik, Šekspirova 27

Govornici:

• Stjuart Kolhagen, the Science Nomad; direktor "Science and Learning at Science Centre Solutions", Kanbera
• Ivan Ostojić, McKinsey Partner

18:00 - 18:10

Govor: Siniša Dagary, Inovacije u obrazovanju, razvoj talenata i učenje, TOPSTUDENT

18:15 - 19:00

Panel sesija: Inovacije u načinu rada i budućnost zapošljavanja

Moderator: Branimir Brkljač, osnivač Mokrin House
Macarena Botta, suosnivač Sinergia co-working place Urugvaj
Ivana Paunović, Workplace Experience Manager, Nordeus

19:30 - 19:45

Marko Beslać, osvajač bronze na Međunarodnoj hemijskoj olimpijadi

19:45 - 20:00

Prva kragujevačka gimnazija, đaci koji su učestvovali na takmičenju u Hjustonu

20:00

Godišnja dodela nagrada za inovacije i inicijative i svečano zatvaranje

Članovi žirija:
Jelena Galić, predsednica Izvršnog odbora, AIK banka
prof. dr Dragan Lončar, Ekonomski fakultet Univerziteta u Beogradu
Kori Udovički, CEVES
Nebojša Đurđević, Inicijativa Digitalna Srbija
Željka Motika, advokat i suosnivač Srpske blockchain inicijative
Toplica Spasojević, SPK Privrednik
prof. dr Zoran Ševarac, Fakultet Organizacionih Nauka