Kupite kartu

Nedelja inovacija 2019

Kako inovacije doprinose razvoju ekonomije i društva

20 - 24 maj 2019
Beograd

Ukratko o Nedelji inovacija 2019

O DOGAĐAJU

Nedelja inovacija okuplja  renomirane domaće i inostrane stručnjake inovatore, korporativne lidere, predstavnike vlade, institucija, akademske i startap zajednice,  koji će predstaviti najinovativnije ideje i trendove u nauci, tehnologiji, dizajnu, istraživačko-razvojnoj delatnosti, obrazovanju i budućnosti zapošljavanja sa posebnim fokusom na pronalaženju ravnoteže između ekonomskog rasta i rešavanja društvenih i ekoloških izazova, kao i stvaranju društva jednakih mogućnosti.

Saznajte više

NAŠ PROGRAM

Nedelja inovacija je prilika za druženje i networking sa liderima iz različitih sektora, koji će pomoći da bolje razumemo budućnost i promene izazvane disruptivnim tehnologijama, kao i proces ubrzane globalizacije uz osvrt na etičke, moralne, pravne i političke implikacije primene tehnologija i promena koje izazivaju.

Program događaja

UPOZNAJTE GOVORNIKE

Vodeći eksperti, naučnici, profesori, predstavnici najinovativnijih kompanija, institucija, organizacija i startap zajednice, investitori, preduzetnici, mladi talenti i nova generacija inovatora i aktivista. 

Svi govornici

INICIJATIVA "MORE GIRLS IN STEM"

Učešćem u Nedelji inovacija doprinosite inicijativi "More Girls in STEM", koja ima za cilj da osnaži i inspiriše naredne generacije devojčica i devojaka u oblasti nauke, tehnologije, inženjerstva i matematike,  kako bismo obezbedili jednaku zastupljenost u poslovima budućnosti

NAJBOLJI OD NAJBOLJIH

Ove godine pokrećemo i Godišnje nagrade za inovacije i inicijative za kompanije, pojedince i organizacije jer želimo da  ukažemo na dobre primere i podržimo one koje doprinose kreiranju inovacionog ekosistema za bolju i snažniju budućnost

Godišnje nagrade



Ključni govornici

Dr Stjuart Kolhagen

Osnivač, The Science Nomad, STEM obrazovanje

biografija

Habib Lešević

Suonivač J2C - Journey 2 Creation, Predavač i edukator

biografija

Inbal Polak

Suosnivač i CIO, NEOME - ženski investicioni fond, Alternative Investments

biografija

Nenad Popović

Ministar bez portfelja, Inovacije i tehnološki razvoj

biografija
Svi govornici
Dan 1
13:00 - 16:00

Pre-event Sesija - "Blockchain workshop for enterprises" (samo za AFA članove i partnere)

• Marco Calicchia, MaZee, Osnivač i CEO
• Nick Todorov, LimeChain, suosnivač i CEO
• Velislav Ivanov, LimeChain, direktor operacija
• Milan Ilić, MVP Workshop, Head of Growth
• Stefan Ignjatović, MVP Workshop, Growth Marketing Specialist


18:00 - 20:00

Svečano otvaranje - Popodnevna sesija i koktel dobrodošlice

Domaćin: Nj.E. Jan Lundin, Rezidencija Švedske Ambasade

Govornici:
Ivan Rakonjac, direktor Fonda za inovacionu delatnost
Simona Jaćimović, studentkinja Poljoprivrednog fakulteta Univerziteta u Beogradu

Dan 2

Konferencija: "Kako inovacije doprinose razvoju ekonomije i društva"

Hotel Hyatt Regency, Beograd

09:00 - 10:00

ZAGREVANJE

• Članice programskog odbora AFA Nedelje inovacija, Ivana Jovičić, Blockchain developer i Jelisaveta Lazarević, asistent i doktorantkinja na FEFA i AFA Project Leader
• Habib Lešević, J2C, edukator razvoja liderskih sposobnosti
• Stjuart Kolhagen, the Science Nomad, direktor "Science and Learning at Science Centre Solutions", "Kako razviti kapacitet za inoviranje"

10:00 - 10:10

Uvodna sesija - Kako stvoriti nacionalni okvir za jačanje inovativnih ekosistema i ekonomije uticaja?

• Nenad Popović, Ministar bez portfelja za inovacije i tehnološki razvoj

10:10 - 10:20

Uvodni govor: Nj.E. Jan Lundin, ambasador Švedske u Beogradu, “Švedska, jedna od najinovativnijih evropskih zemalja sa visokim Good Country Index”

10:20 - 11:20

Panel sesija 1 - Iskustva zemalja lidera u inovacijama

• Nj.E. Kurt Doneli, zamenik šefa misije, Ambasada SAD u Srbiji
• Nj.E. Pertti Ikonen, ambasador Finske u Beogradu
• Nj.E. Alona Fišer Kam, ambasadorka Izraela u Srbiji
• Nj.E. Rut Stjuart, ambasadorka Australije u Beogradu
• Nj.E. Philippe Gérald Guex, ambasador Švajcarske u Beogradu

Moderator: Nj.E. Kati Čaba, ambasadorka Kanade u Beogradu

11:20 - 11:30

Pauza

11:30 - 12:30

Panel sesija 2 - Kako izgraditi inovacioni ekosistem u Srbiji?

• Vesna Crnojević Bengin, suosnivač Biosens instituta
• Ivan Bjelajac, CEO MVP Workshop
• Klod Kolaro, VP and GM, Comtrade System Integration International
• Vladimir Trkulja, UNICEF Venture fellow
• Sandra Rodić, USAID Projekat saradnje za ekonomski razvoj, Direktor tima za pristup izvorima finansiranja

Moderatorka: Jelena Galić, predsednica IO, AIK Bank

12:30 - 14:00

Topics and Speakers

12:30 - 13:00 "Innovation through business model", Branislav Vujović, President of New Frontier Group
13:00 - 13:20 Nikolaos Dimitriadis, CEO, Trizma Neuro, "How to Apply Neuroscience in Business"
13:20 - 13:40 Inbal Polak, Co-founder & CIO of NEOME Women Investing Club / Transformative Power of Human Capital: Alternative and Innovative Investments
13:40 - 14:00 Cesar Sanchez Lopez, AirBus Vice President Southern Europe, Caucasus & Israel

14:00 - 14:45

Ručak i vreme za networking

14:45 - 17:40

The Most Innovative Industry Leaders

Prezentacija knjige
• Goran Skrobonja, knjiga Leonardo da Vinci, Laguna
Inovacije u agro sektoru
• Ivana Gađanski, naučni saradnik, BioSense Institut
Inovacije u zdravstvenoj i farmaceutskoj industriji
• Staša Stanković, doktorantkinja u oblasti genomske medicine, Kembridž
• Dr Ana Krivokuća, naučni saradnik, Institut za Onkologiju i Radiologiju
Inovacije u istraživačkoj oblasti
• Jovana Nikolić, Mbrain Train
Inovacije u ekologiji
• Jelena Smiljanić, direktor proizvodnje, Esensa
Inovacije u elektroenergetskom sektoru
• Marko Bezbradica, stručni saradnik za upravljanje međunarodnim i regulatornim portfoliom Elektromreža Srbije, CROSSBOW projekat
Inovacije u finansijskom sektoru
• Ivana Jovičić, Blockchain Developer, Blinking
• Milica Lazarević, Software Developer, Blinking
Inovacije u arhitekturi
• Vladimir Bojović & Sara Vasić, Junior Architects YOUTH by Arhi.pro
Inovacije u obrazovanju
• Siniša Dagary, CEO, Sacret life
Inovacije u retail industriji
• Biljana Ždrale, suosnivač, Boostowski
Inovacije u kreativnoj industriji
• Aleksej Vasić, suosnivač i fotograf, Lumina Images
Inovacije u telekomunikacijama
• Branka Pudrlja Durbaba, Glavni direktor za tržište, Vip mobile
Inovacije u gaming industriji
• Miloš Paunović, CSR Specialist, Nordeus
Inovacije u IKT-u
• Jelena Ječmenić, Alliances and Channel Manager, Comtrade System integration international for Slovenia, Austria and UAE
• Marija Mitrović Dankulov, rukovodilac Inovacionog centra, Institut za fiziku u Beogradu
• Vukašin Vukoja, CEO i suosnivač, Tenderly
• Nikola Mađarević, direktor Blockchain R&D tima, 2Key.network
• Nada Begenišić, Senior Technology Consultant, AIGO

POSLEPODNEVNA SESIJA u saradnji sa CEO Alijansom za rodnu ravnopravnost

17:45 - 17:50

Članica AFA Izvršnog odbora, Svetlana Tešić, Uvod

17:50 - 17:55

Pobednice takmičenja Hack#Teen "More girls in STEM", onlajn platforma - Pitagora Escape Room

18:00 - 19:00

PANEL SESIJA: “Technology Welcomes Girls”

• Stefan Salom, suosnivač Infostuda
• Jasna Janus, Program menadžer, Microsoft Development Center
• Nebojša Bjelotomić, CEO Saga
• Nataša Sekulić, Country Leader, IBM

Moderator: Nebojša Đurđević, CEO Inicijativa Digitalna Srbija

19:00 - 19:10

Obraćanje

Nj.E. Jan Lundin, ambasador Švedske u Srbiji
Hilde Van Criekinge, direktor za korporativne komunikacije kompanije IKEA za Jugoistočnu Evropu

19:10

POTPISIVANJE POVELJE I FOTOGRAFISANJE

Dan 3

Pop Up stejdž - Masterclass: "Transformativne liderske veštine za startapove"

Masterclass:
Habib Lešević, J2C, Leadership Development & Executive Coach

Workshop:
Lubna Dajani, Founder of Allternet Ltd, Digital Transformation, Design, Strategy and Growth/ "How Collaboration facilitates innovation"

Dan 4

Specijalni događaj - ReCap konferencija (u saradnji sa Impact Hubom)

10:00 - 11:30

Tinejdž stejdž @Klub - Dom omladine Beograda

• Predstavljanje mladih talenata u saradnji sa Brainz TV

11:30 - 16:30

Paneli, Fireside Chats @Amerikana - Dom omladine Beograda

16:30 - 18:00

Mikseri, potpomognuto umrežavanje i Open House @Impact Hub Beograd

18:00

Pitch sesija iza zatvorenih vrata za startapove

Dan 5
17:00 - 18:00

OBRAZOVANJE ZA BUDUĆNOST/ Učenje tokom čitavog života - Oblikovanje tržišta rada za budućnost

SPK Privrednik, Šekspirova 27

Govornici:

• Stjuart Kolhagen, the Science Nomad; direktor "Science and Learning at Science Centre Solutions", Kanbera
• Ivan Ostojić, McKinsey Partner

18:00 - 18:10

Govor: Siniša Dagary, Inovacije u obrazovanju, razvoj talenata i učenje, TOPSTUDENT

18:15 - 19:00

Panel sesija: Inovacije u načinu rada i budućnost zapošljavanja

Moderator: Branimir Brkljač, osnivač Mokrin House
Macarena Botta, suosnivač Sinergia co-working place Urugvaj
Ivana Paunović, Workplace Experience Manager, Nordeus

19:30 - 19:45

Marko Beslać, osvajač bronze na Međunarodnoj hemijskoj olimpijadi

19:45 - 20:00

Prva kragujevačka gimnazija, đaci koji su učestvovali na takmičenju u Hjustonu

20:00

Godišnja dodela nagrada za inovacije i inicijative i svečano zatvaranje

Članovi žirija:
Jelena Galić, predsednica Izvršnog odbora, AIK banka
prof. dr Dragan Lončar, Ekonomski fakultet Univerziteta u Beogradu
Kori Udovički, CEVES
Nebojša Đurđević, Inicijativa Digitalna Srbija
Željka Motika, advokat i suosnivač Srpske blockchain inicijative
Toplica Spasojević, SPK Privrednik
prof. dr Zoran Ševarac, Fakultet Organizacionih Nauka

Godišnje nagrade

Kompanije

Najinovativniji industrijski lideri

Neprofitne organizacije

Najinovativnije inicijative neprofitnih organizacija

Pojedinci

Podelite sa nama svoje znanje i ideje

Posebne nagrade

Specijalne nagrade Nedelje inovacija

Upoznajte ključne govornike (Video)

Sponzori

Naši partneri